Ohlédnutí za rokem 2012

Nastal čas, abychom se sešli a napsali pár vět ohledně letošních akcí s JDM-meetingem.cz. Letos jsme si pro Vás připravili 3 srazy, kde nebyla taková účast jako vloni, proto bychom chtěli vše napravit a na novou sezónu srazy zdokonalit a zpříjemnit Vám je o více aktivit.
Zahájení sezóny proběhlo tradičně v Brně na Masarykově okruhu dne 14.4.2012, kde byla možnost otestovat své plechové miláčky do závodu do vrchu a nebo ve volných jízdách. Pro nejrychlejšího jezdce do vrchu z JDM spolku byl připravený pohár a vítězem se stal jagy s vozem Nissan Sunny GTI, který zajel moc hezký čas 1:27.975 K dosaženému výsledku mu srdečně gratulujeme. Celá akce proběhla bez problémů a hlavně nám přálo počasí.

První víkendový námi pořádaný sraz se uskutečnil na jihu Čech v Albrechticích nad Vltavou. Z našeho pohledu se tento sraz letošní sezóny vydařil nejvíce. Standovi děkujeme opět za výborné naplánování projížďky po jihočeských silničkách a návštěvu hradu Helfenburk, kde nám předal odborný výklad nejen o historii hradu. Poprvé jsme vytvořili společné foto všech přítomných. Velkým přínosem pro spolek byla návštěva Honzy Fučíka (WotanMitUns ), který je nejenom super kamarád a autíčkář, ale i vynikající fotograf. Tímto mu děkujeme za focení na letišti u Bechyně, kde jsme strávili krásné dopoledne plné focení a zábavy. Koudy neboj se, Tebe taky moc chválím za focení, sice nemáš žádný profi stroj, fotíš na každém srazu a většinou ještě v neděli večer po ukončení akce jsou fotky na klubu :)

V srpnu jsme navštívili již známý kemp ve Víru u Bystřice nad Pernštejnem, kde v neděli probíhala zábavná soutěž v Trojboji. Asi po hodinovém přesvědčování, že voda v bazénu je opravdu teplá vyhrál 1. místo Čermi, který nás výsledkem překvapil. Těžce vydřené 2. místo vybojoval Qvale a hned za ním se umístil Svobi. Bramborové místo vybojoval Jan Struhar, který nám předvedl akrobatické kreace při skoku do bazénu tak i při jízdě na kole. Soutěžící si tak rozebrali krásné ceny, které věnovali sponzoři: Marek Rybníček ( Liqui Moly ), já neboli Pawson, speedy_s, Machbuster a Infinity. Sponzorům patří velké díky, děkujeme za podporu.

Posledním a zároveň odhlasovaným srazem se sezóna ukončovala v Kunvaldu u Žamberka. Poděkování patří Lukáši Kánovi, který se podílel se zprostředkováním ubytování na statku Svatý Ján. Počasí nám moc nepřálo, ale o to více jsme si užili večerní řádění na Bowlingu v Žamberku, kde se o zábavu postaral Johnny Drak, který nás velmi příjemně pohostil asi 50ks balení chipsů a každého pozval na sklenku dobrého moku. V neděli jsme se přesunuli do Hradce Králové na Czech Ring. Podařenou akci pořádal Dany z TYPER.cz. Zde si každý jezdec mohl okusit testovací dráhu a porovnat tak čas s jiným konkurentem.

Definitivní tečka za letošní sezonou proběhla první listopadovou sobotu na letišti v Tchořovicích u Blatné, kam se vydala parta z Prahy a z jihu Čech popovídat, spálit staré pneumatiky a hlavně strávit skvělé odpoledne podpořené skvělým podzimním počasím.

Děkujeme fotografům, kteří vše celý rok pečlivě dokumentovali a díky nim přes zimu můžeme vzpomínat na hezké chvíle u prohlížení fotografií. Příštím rokem posílíme o nového fotografa Lukáše Soutora, který je hodně snaživý mladý člověk a velký automobilový nadšenec. Dále bychom rádi chtěli natočit prezentační video JDM spolku, se kterým nám pomůže SeeJ, kterému se letos podařilo natočit video na jaře v Brně a jehož talent se ukázal i v jeho dalších videích. Velké díky patří Metanovi, že se postaral o klubová trička za přátelské ceny a pomohl nám s grafikou na poháry.
V neposlední řadě všem dotyčným děkujeme za účast, ale letošní sezóna byla celkově slabší a proto zvažujeme na příští rok zpestření programu na našich akcích.
První vize je pořádání vlastních performance testů. Dále budeme navazovat spolupráci s více partnery, ať už servis aut, reklama, sponzoring a další.
Budeme rádi za jakékoliv názory, dotazy, připomínky, návrhy atd.
Přes zimu přeji najeté kilometry bez nehod a dobrou péči o svoje plechové miláčky, ještě jednou všem lidem na klubu velké díky za účast na akcích a návštěvnost webu.

Za jdm-meeting.cz Pawson a Libas