Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

pokec o čemkoliv

Moderátoři: Amigo, riderhenry

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shaft
Příspěvky: 17
Registrován: 07 zář 2017, 10:56

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od Shaft » 20 pro 2017, 17:04

Aha tak to tam toho tupci moc nemají :D...mno raději si dát práci a sehnat si to sám než vypláznout takovou nekřesťanskou haldu peněz pomalu za nic ale to by nebyla naše ČR že :cry:

Jináč má tu někdo zkušenost s přihlášením a projítím celým tím homologačním procesem třeba s nejakým Honda Type R vozidlem ať už z UK nebo přímo JAPONSKA ?
např. (Accord Euro R , Intergra DC5 nebo dokonce Civic FD2)...Ptám se protože hodně silně uvažuju už nějaký pátek o Civicu FD2 že bych si ho sem dovezl :twisted:

Uživatelský avatar
speedy_s
Příspěvky: 2845
Registrován: 28 dub 2008, 18:25
Bydliště: Stone District
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od speedy_s » 20 pro 2017, 17:34

Nevim proč tupci, vetšina těch údajů v českém TP je stejně k ničemu :lol: V Německu testace RHD z jpn, vyjde na cca to samé co v CZ
Tak to budeš shánět špatně jelikož se ani jedno neprodávalo v evropě, tudíž Dekra nemá žádné údaje, takže co nebudeš mít psáno, tak si musíš sehnat a doufat, že si to z toho vezmou, jinak tě zkušebna nemine. Ale jak jsem si již sám vyzkoušel na svých RHD tak je spousta možného :D Z tohodle seznamu by mohlo být nejjednodušší Acco Euro R, ale furt má krátké VIN a další věci, jediná společná věc s evropskou verzí jsou rozměry :D
Never lose respect of what you’re doing behind the wheel.
91´Mazda Savanna RX-7 FC3S

Uživatelský avatar
Machy_CZ
Příspěvky: 143
Registrován: 08 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Borač

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od Machy_CZ » 21 pro 2017, 21:33

Shaft píše:Aha tak to tam toho tupci moc nemají :D...mno raději si dát práci a sehnat si to sám než vypláznout takovou nekřesťanskou haldu peněz pomalu za nic ale to by nebyla naše ČR že :cry:
Zkušebna, importér, COC či STK je jediná "legální" možnost....
Shaft píše:Jináč má tu někdo zkušenost s přihlášením a projítím celým tím homologačním procesem třeba s nejakým Honda Type R vozidlem ať už z UK nebo přímo JAPONSKA ?
No kdybys přečetl topic, viděl bys, že tu už pár RHD a JDM aut jezdí na CZ značkách, Svobi byl tuším i ve zkušebně s S15.... přímo z Japonska tu auto nepřihlásíš, ale je spousta UK firem co vozí importy, takže pokud si nevybereš v UK na ebay, mrkni na http://auc.ts-export.com/aj_neo a oslov nějakou firmu co vozí importy do UK a přihlašuje je...

Ceny na aukcích jsou pěkné, přibližně děleno 5... + cca 40 tisíc poplatky a doprava a potom z celé částky clo a daň cca 30% a import firma si vezme tak dalších 20-30 tisíc...

Příští rok by to mohlo být zajímavější...

https://byznys.ihned.cz/c1-65984400-evr ... -jara-2019
Nissan 300ZX '90 3.0i V6 TT SWB Targa-Top, Abarth 5OO '10 1.4i esseesse, Subaru Impreza '09 2.0i RX
JDM:
Mitsubishi Delica '96 2.8 TD SWB Crystal Lite roof, Mitsubishi Delica '95 3.0i V6 LWB Crystal Lite roof

FAMILY:
Nissan Elgrand '03 3.5i V6 XL RWD, Subaru Libero '93 1.2i Super-Deluxe 4WD

http://moje.auto.cz/user/Machy-CZ

Uživatelský avatar
Zemi
Příspěvky: 446
Registrován: 29 pro 2008, 00:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od Zemi » 21 pro 2017, 21:59

Machy jestli to s JPN dopadne tak ty jitrnice na úřadech umřou. :lol: Budou muset pracovat...
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
Joseph
Příspěvky: 112
Registrován: 25 črc 2012, 08:18

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od Joseph » 22 pro 2017, 10:20

Machy_CZ píše: Příští rok by to mohlo být zajímavější...

https://byznys.ihned.cz/c1-65984400-evr ... -jara-2019
Sákra, to se tak pěkně čte. Najednou začínám pomalu měnit názor na EU.
1995 - Honda Civic EG4 M/T - SOLD
1993 - Honda Civic EG4 A/T - SOLD
2005 - Lexus IS200 M/T - DAILY

flickr ԅ(ˆ⌣ˆԅ)

michal80
Příspěvky: 20
Registrován: 29 lis 2017, 19:21

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od michal80 » 22 pro 2017, 19:35

ještě prosím info ke zkušebně TUV SUD novodvorská - kontrolují při té homologaci i funkci automatického vyrovnávání výšky svitu xenonů? nebo to jen dají před regloskop a zkoumají jestli to svítí evropsky?
S2k for fun, WRX do Lidlu

Uživatelský avatar
Machy_CZ
Příspěvky: 143
Registrován: 08 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Borač

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od Machy_CZ » 24 pro 2017, 17:38

To ti nepovím, u zkoušky jsem nebyl přítomen...

Ale já mám na autě D2R Xenony bez čočky, ostřikovače a bez automatického vyrovnávání výšky (jen manuální) a vše OK.
Nissan 300ZX '90 3.0i V6 TT SWB Targa-Top, Abarth 5OO '10 1.4i esseesse, Subaru Impreza '09 2.0i RX
JDM:
Mitsubishi Delica '96 2.8 TD SWB Crystal Lite roof, Mitsubishi Delica '95 3.0i V6 LWB Crystal Lite roof

FAMILY:
Nissan Elgrand '03 3.5i V6 XL RWD, Subaru Libero '93 1.2i Super-Deluxe 4WD

http://moje.auto.cz/user/Machy-CZ

sanderson5s
Příspěvky: 9
Registrován: 26 dub 2017, 23:06

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od sanderson5s » 05 led 2018, 18:19

machy_CZ:
pises ze jsi cekal nejakou dobu na V561. v anglii mi napsali ze mi ho daji jen az auto odhlasim... nechci ho odhlasovat kdyz ho jeste nemam v CR prihlasene..
Nestaci jim na STK jenom V5C?

PS: ktera zkusebna je levnejsi? TUV nebo Dekra? Nevite nekdo?

Uživatelský avatar
Machy_CZ
Příspěvky: 143
Registrován: 08 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Borač

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od Machy_CZ » 07 led 2018, 20:21

Čekám cca jeden měsíc, musí ti ho vystavit... ve formuláři dej V5C lost or stolen

Na STK ho nepotřebuješ, ale hodí se, když ti chybí nějaké údaje ve V5C... :twisted:

Rozdíl v ceně je pár stovek, TUV je levnější
Naposledy upravil(a) Machy_CZ dne 10 bře 2018, 12:53, celkem upraveno 1 x.
Nissan 300ZX '90 3.0i V6 TT SWB Targa-Top, Abarth 5OO '10 1.4i esseesse, Subaru Impreza '09 2.0i RX
JDM:
Mitsubishi Delica '96 2.8 TD SWB Crystal Lite roof, Mitsubishi Delica '95 3.0i V6 LWB Crystal Lite roof

FAMILY:
Nissan Elgrand '03 3.5i V6 XL RWD, Subaru Libero '93 1.2i Super-Deluxe 4WD

http://moje.auto.cz/user/Machy-CZ

sanderson5s
Příspěvky: 9
Registrován: 26 dub 2017, 23:06

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od sanderson5s » 07 led 2018, 21:42

Machy:
Dik za odpoved. Dival jsem se na fotku V561 co jsi sem daval a nevidim tam zadny extra udaj, ktery nemam ve sve V5C.
Zkusim se tomu permanent exportu vyhnout nebot by to znamenalo ze jsem auto odhlasil a tudiz nemam platne pojisteni, znacky apod.
Auto kazdy den pouzivam - jezdim po Evrope a nechci byt zastaven policisty kteri zjisti ze auto uz neni defacto legalni na silnici.
Setkal si se s tim ze V561 chteli urednici pri prihlasovani auta?

Marek93
Příspěvky: 3
Registrován: 16 led 2018, 13:50

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od Marek93 » 16 led 2018, 22:40

Dobry vecer, zvazuji koupi vozu dovezeneho z anglie do polska,a chtel bych se zeptat jak postupovat, auto ma dokument V5C a je stale na anglickych znackach, ale nema MOT

Jeste jsem narzil na pojem "Untaxed" coz v prekladu znamena nezdaneny,ma to pro me nejaky vyznam?

Dekuji za odpoved.

Uživatelský avatar
jagy
Příspěvky: 2932
Registrován: 06 bře 2008, 20:22

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od jagy » 16 led 2018, 23:05

Untaxed bude spis nepojisteny ne?
Jedetoshop.cz | Facebook | Instagram | Staň se fanouškem!
GR Yaris

Uživatelský avatar
Zemi
Příspěvky: 446
Registrován: 29 pro 2008, 00:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od Zemi » 17 led 2018, 11:58

TAX je silniční daň. Pokud je auto mimo UK tak to není problém.

Uninsured je bez pojistky a to je průser. :-) Opět na území UK kde neplatí ani ZK z ČR. Prostě musí být pojištěné v UK na UK adresu.

Každopádně auto bez MOT je zbytečný risk - radši přepravník kor v tomhle počasí kdy v tom může být člověk celkem hned a nevinně...
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
Dj RE5PECT
Příspěvky: 42
Registrován: 05 led 2012, 00:22
Bydliště: Litvínov

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od Dj RE5PECT » 17 led 2018, 15:02

Zemi píše:TAX je silniční daň. Pokud je auto mimo UK tak to není problém.

Uninsured je bez pojistky a to je průser. :-) Opět na území UK kde neplatí ani ZK z ČR. Prostě musí být pojištěné v UK na UK adresu.

Každopádně auto bez MOT je zbytečný risk - radši přepravník kor v tomhle počasí kdy v tom může být člověk celkem hned a nevinně...
Jaktože v UK neplatí naše zelená karta? :x
Edit: už jsem si to vygooglil :roll:
Nissan Skyline R34 25GT 4door - daily :)
SOLD: BMW 330i E90
Honda S2000 01 Championship white
Nissan Skyline R32 GTS - daily :)
98 Impreza STi TypeR ver.4 LHD

Marek93
Příspěvky: 3
Registrován: 16 led 2018, 13:50

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od Marek93 » 22 led 2018, 17:54

Dobry vecer,chtel bych podekovat za odpovedi na muj dotaz,auto uz mam doma, nechal jsem si ho dotahnout.

Ted bych se chtel zeptat na jak zjistim jestli ma auto evropske schvaleni? vuz neni JDM prodaval se v britanii.Na kontrolu "Kontrola nepřímých výhledů a osvětlení" tedy nemusim?staci jen prehodit svetla a jet na dovozovou stk? Dekuji

sanderson5s
Příspěvky: 9
Registrován: 26 dub 2017, 23:06

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od sanderson5s » 22 led 2018, 22:00

Info ohledne V561 - ptal jsem se urednika, cloveka na TUV i servisaka na dovozce - vsude jim staci jenom V5C...
PS: az to dam na cesky znacky, muzu tu znacku taky takto ohnout? Co vim nemaji se do znacky delat diry ktere jsou v blizkosti cisel a pismen, ale o malem ohnuti jsem nikde nic nenasel....
Přílohy
27140663_2069490283282893_1916727267_o.jpg

Uživatelský avatar
Trautenberg
Takumi Fujiwara
Příspěvky: 698
Registrován: 21 bře 2012, 20:46
Bydliště: Brno City

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od Trautenberg » 23 led 2018, 18:12

sanderson5s píše:PS: az to dam na cesky znacky, muzu tu znacku taky takto ohnout? Co vim nemaji se do znacky delat diry ktere jsou v blizkosti cisel a pismen, ale o malem ohnuti jsem nikde nic nenasel....
RZ nesmíš nijak upravovat, ani do ní dělat díry pro připevnění (podle orgánů musíš mít příslušný rámeček pro dostatečně přichycení). Většina to řešit nebude, ale pokud kápneš na debila, kterej si za každou cenu musí něco najít, tak hodně štěstí... :D
http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1a-2.html
Toyota Celica AT200 1.8 16v '95
Toyota Celica ST182 2.0 GT '92 - SOLD
Toyota Celica ST202 2.0 GT '95 - Future racecar
BMW E36 318ti 1.9 16v '97 - Low power Stuka-fighter
Škoda Octavia 1.9 TDi '03 - Best car ever
Obrázek

sanderson5s
Příspěvky: 9
Registrován: 26 dub 2017, 23:06

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od sanderson5s » 23 led 2018, 19:01

diry bych do ni nedelal, normalne bych ji dal to ramecku, ale ten ramecek (i se znackou) trosku ohnout musim, jinak ho tam proste nedam....

Uživatelský avatar
Zemi
Příspěvky: 446
Registrován: 29 pro 2008, 00:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od Zemi » 23 led 2018, 20:06

sanderson5s píše:diry bych do ni nedelal, normalne bych ji dal to ramecku, ale ten ramecek (i se znackou) trosku ohnout musim, jinak ho tam proste nedam....
Nemusíš mít obavy. ;-)
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

tel. 608 372 848

michal80
Příspěvky: 20
Registrován: 29 lis 2017, 19:21

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od michal80 » 24 led 2018, 22:04

Marek93 píše:Dobry vecer,chtel bych podekovat za odpovedi na muj dotaz,auto uz mam doma, nechal jsem si ho dotahnout.

Ted bych se chtel zeptat na jak zjistim jestli ma auto evropske schvaleni? vuz neni JDM prodaval se v britanii.Na kontrolu "Kontrola nepřímých výhledů a osvětlení" tedy nemusim?staci jen prehodit svetla a jet na dovozovou stk? Dekuji

marek93 - co jsem pochopil, tak Eu schválení by mělo vypadat ve tvaru nějak takto, viz. obr.

Dneska jsem ale přihlašoval S2k od zemiho ( dovezená RHD z UK) - u nás na uřadě mi prostě ouřada řekl, že chce dekru, nebo TUV, ty výhledy + světla. Takže jsem dnes úspěšně absolvoval kombo 3v1 (TUV+STK+přihlášení na úřadě a vše klaplo, za pár dní bych měl dostat CZ spz.)
Na TUV ho zajímala hlavně evropsky svítící př.světla, tacho aby bylo i v km a zadní mlha (tu jsem neřešil, mám jí uprostřed).

Jestli někde u vás na úřadě by jim stačila jen dovozová STK s EU světlama, to se prostě jednoduše zeptej, ale po mě tuv chtěli. I když je klidně možný, že se ty předpisy často mění a každej úředník se pak chová jinak, protože žije ještě v předpisech minulosti. (nejlíp když si ty předpisy sám najdeš a nastuduješ, bohužel). Když jsem byl dnes na stk na evidenčce, tak tam čuměli jak paka, že jdu přihlašovat na CZ spz pravostranku.

jo edit ještě - v tom protokolu z TUV když ho čtu (5stran), tak je tam teda víc keců o zrcátkách, než o světlech, takže z tohoto pohledu nevim,nevim jestli by stačila jen dovozová stk... Jsou tam různý měření rozměrů, úlů výhledů a homologací všech 3ks zrcátek.
Přílohy
x_eu.jpg
Naposledy upravil(a) michal80 dne 24 led 2018, 22:13, celkem upraveno 1 x.
S2k for fun, WRX do Lidlu

michal80
Příspěvky: 20
Registrován: 29 lis 2017, 19:21

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od michal80 » 24 led 2018, 22:08

sanderson5s - v létě jsem viděl poměrně novej mercedes a ten měl čumák do špičky víc než ty a v origo místě a držáku pro spz měl tu značku ohnutou ještě víc než tvojí, takže asi no problemo.
S2k for fun, WRX do Lidlu

Marek93
Příspěvky: 3
Registrován: 16 led 2018, 13:50

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od Marek93 » 29 led 2018, 15:02

Dobre diky michal80 za odpoved. A jeste by me zajimalo jestli muzu udelat STK pred DEKROU,nebo se musi nejdriv udelat DEKRA nebo TUV?

michal80
Příspěvky: 20
Registrován: 29 lis 2017, 19:21

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od michal80 » 30 led 2018, 18:28

Marek93 píše:Dobre diky michal80 za odpoved. A jeste by me zajimalo jestli muzu udelat STK pred DEKROU,nebo se musi nejdriv udelat DEKRA nebo TUV?
můžeš udělat jak chceš, já měl dovozovou STK starou 8měsíců (dělal jí ještě Zemi na agl.značkách i světlech) a v pohodě. Ptal jsem se na to na úřadě, jestli mi to uznaj a dědek trochu držkoval a řekl, že si mám udělat alespoň čerstvou evidenční kontrolu, protože ta má platnost snad jen měsíc.
A dokonce mi do nového VTP i na značky dali stk termíny jako že teď 25.leden - do 01/ 2020 :) i když auto stk absolvovalo v květnu 2017 :roll: 8)
S2k for fun, WRX do Lidlu

Uživatelský avatar
Machy_CZ
Příspěvky: 143
Registrován: 08 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Borač

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od Machy_CZ » 10 bře 2018, 12:52

Marek93 píše:Dobry vecer,chtel bych podekovat za odpovedi na muj dotaz,auto uz mam doma, nechal jsem si ho dotahnout.

Ted bych se chtel zeptat na jak zjistim jestli ma auto evropske schvaleni? vuz neni JDM prodaval se v britanii.Na kontrolu "Kontrola nepřímých výhledů a osvětlení" tedy nemusim?staci jen prehodit svetla a jet na dovozovou stk? Dekuji
michal80 píše: marek93 - co jsem pochopil, tak Eu schválení by mělo vypadat ve tvaru nějak takto, viz. obr.

Dneska jsem ale přihlašoval S2k od zemiho ( dovezená RHD z UK) - u nás na uřadě mi prostě ouřada řekl, že chce dekru, nebo TUV, ty výhledy + světla. Takže jsem dnes úspěšně absolvoval kombo 3v1 (TUV+STK+přihlášení na úřadě a vše klaplo, za pár dní bych měl dostat CZ spz.)
Na TUV ho zajímala hlavně evropsky svítící př.světla, tacho aby bylo i v km a zadní mlha (tu jsem neřešil, mám jí uprostřed).

Jestli někde u vás na úřadě by jim stačila jen dovozová STK s EU světlama, to se prostě jednoduše zeptej, ale po mě tuv chtěli. I když je klidně možný, že se ty předpisy často mění a každej úředník se pak chová jinak, protože žije ještě v předpisech minulosti. (nejlíp když si ty předpisy sám najdeš a nastuduješ, bohužel). Když jsem byl dnes na stk na evidenčce, tak tam čuměli jak paka, že jdu přihlašovat na CZ spz pravostranku.

jo edit ještě - v tom protokolu z TUV když ho čtu (5stran), tak je tam teda víc keců o zrcátkách, než o světlech, takže z tohoto pohledu nevim,nevim jestli by stačila jen dovozová stk... Jsou tam různý měření rozměrů, úlů výhledů a homologací všech 3ks zrcátek.
Marek93 píše:Dobre diky michal80 za odpoved. A jeste by me zajimalo jestli muzu udelat STK pred DEKROU,nebo se musi nejdriv udelat DEKRA nebo TUV?
Přesně to zakroužkované znamená, že auto má EU homologaci, teoreticky prý by v takovém případě nemělo být nutné jet na kontrolu osvětlení a výhledů, jen vyměnit světla a rovnou na STK.... ale co úřad to jiný výklad :smt006

Jj, v protokolu je většina měření týkající se zrcátek :D

Mě nechtěli STK udělat bez protokolu z TUV, což je špatně, mělo by to být jedno....

Je v tom bordel no :roll:
Nissan 300ZX '90 3.0i V6 TT SWB Targa-Top, Abarth 5OO '10 1.4i esseesse, Subaru Impreza '09 2.0i RX
JDM:
Mitsubishi Delica '96 2.8 TD SWB Crystal Lite roof, Mitsubishi Delica '95 3.0i V6 LWB Crystal Lite roof

FAMILY:
Nissan Elgrand '03 3.5i V6 XL RWD, Subaru Libero '93 1.2i Super-Deluxe 4WD

http://moje.auto.cz/user/Machy-CZ

Uživatelský avatar
Machy_CZ
Příspěvky: 143
Registrován: 08 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Borač

Re: Dovoz a přihlášení/registrace RHD vozidla

Příspěvek od Machy_CZ » 12 dub 2018, 12:27

Tak dneska absolvovane prihlasovaci kolecko potreti...

4000 TUV
1600 dvozova TK
400 emise
800 urad

+ EKO
+ LHD svetla

Takze pohodicka, kdybych necekal na V561, tak by bylo vyrizeni behem par dni...
Nissan 300ZX '90 3.0i V6 TT SWB Targa-Top, Abarth 5OO '10 1.4i esseesse, Subaru Impreza '09 2.0i RX
JDM:
Mitsubishi Delica '96 2.8 TD SWB Crystal Lite roof, Mitsubishi Delica '95 3.0i V6 LWB Crystal Lite roof

FAMILY:
Nissan Elgrand '03 3.5i V6 XL RWD, Subaru Libero '93 1.2i Super-Deluxe 4WD

http://moje.auto.cz/user/Machy-CZ

Odpovědět