almeragt - Nissan Almera GTi

predstavte svoje auto ostatnim!

Moderátoři: Amigo, riderhenry

Odpovědět
Uživatelský avatar
BMarcellus
Příspěvky: 257
Registrován: 08 dub 2012, 23:25
Bydliště: Karlovarsko

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od BMarcellus » 14 říj 2017, 04:40

Sugoi !
Tohle je stroj světový úrovně (mezi N15 100%) a např. na Speedhunters by mnohým spadla čelist i přes ty leckdy milionový stavby .... :smt001
Hobby: ALMERA N15 GTi SR20DE Squadra Volante // DGR performance suspension
Daily: Corolla E12 1.6 VVT-i Sol

Uživatelský avatar
Almeragt
Příspěvky: 370
Registrován: 03 dub 2012, 14:50

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od Almeragt » 15 říj 2017, 18:18

Diky Marcel!
Dnes sa podarilo, Raddy odviedol opat skvelu pracu /ako vzdy/ a mame "naladene". Tymto Radovi patri moja velka vdaka. Vyzera, ze to bude naozaj zaujimave a zabavne. Bude chvilu trvat, kym si na vsetko zvyknem, ale budem jazdit a testovat, pokial sa bude dat s ohladom na pocasie... no a na dlhsie jazdy to chce spunty do usi :)

Uživatelský avatar
Libas
Big chief
Příspěvky: 2593
Registrován: 13 úno 2008, 14:52
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Kontaktovat uživatele:

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od Libas » 15 říj 2017, 19:35

Nějaké (nejen)Nissan stretko na Babě by to chtělo ještě tento měsíc či v nejbližší době (pokud počasí dovolí) . :idea: :smt006

Uživatelský avatar
blesk666
Příspěvky: 2467
Registrován: 18 bře 2008, 23:52

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od blesk666 » 15 říj 2017, 20:55

Mato parda mam pocit ze to asi celkom ide ako to opisujes:-) som fakt zvedavy na to

raddy
Příspěvky: 147
Registrován: 04 led 2014, 19:59

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od raddy » 15 říj 2017, 21:06

skoro sme naladili aj policajny radar, Mato vravi ze to ide dobre, mna osobne vzdy prekvapilo ze to v pohode dotocilo 9000rpm na 4ke na polovici dlzky trasy co je zvycajne nutna.. co sa tyka zvuku, jednoznacne lepsie za autom ako vnutry :) a ten diferak, Mato len zartoval ked mi to ponukol na vyskusanie

Uživatelský avatar
blesk666
Příspěvky: 2467
Registrován: 18 bře 2008, 23:52

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od blesk666 » 15 říj 2017, 21:17

chcelo by to mozno aj zmerat hluk v kabine, zas aby z toho nebol tinitus. predaa len to je oproti minulosti hodne oholene. V krajnom pripade zaradit do potrubia stredovy rezonator ak to v kabine duni

Uživatelský avatar
Almeragt
Příspěvky: 370
Registrován: 03 dub 2012, 14:50

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od Almeragt » 15 říj 2017, 21:43

blesk666 píše:chcelo by to mozno aj zmerat hluk v kabine, zas aby z toho nebol tinitus. predaa len to je oproti minulosti hodne oholene. V krajnom pripade zaradit do potrubia stredovy rezonator ak to v kabine duni
Vilo, nejde o zvuk vyfuku, ten hravo "prebije" hluk prevodovky... Rezonator samozrejme je sucastou vyfuku. Taktiez co sa tyka testovania a zvyknutia si - nejde tak o samotny vykon ako spravanie sa diferaku, prevodovky a celkovy prejav auta...

raddy
Příspěvky: 147
Registrován: 04 led 2014, 19:59

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od raddy » 15 říj 2017, 21:45

ten hluk v kabine potrebuje podstatne komplexnejsi popis ako dunenie 8)

Uživatelský avatar
blesk666
Příspěvky: 2467
Registrován: 18 bře 2008, 23:52

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od blesk666 » 15 říj 2017, 22:24

no to bude fakt zaujimave:-)

Uživatelský avatar
Almeragt
Příspěvky: 370
Registrován: 03 dub 2012, 14:50

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od Almeragt » 16 říj 2017, 11:01

urobil som update na 1 strane s aktulanym setupom a zoznamom uprav, ak niekoho nahodou zaujima...

Uživatelský avatar
RSteam
Příspěvky: 229
Registrován: 01 kvě 2009, 02:24
Bydliště: SK

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od RSteam » 16 říj 2017, 11:27

Libas píše:Nějaké (nejen)Nissan stretko na Babě by to chtělo ještě tento měsíc či v nejbližší době (pokud počasí dovolí) . :idea: :smt006
Počasie ma byt týždeň bez dažďa s min. teplotou 17°C takže tak :D
Toyota Corolla TS DGR XYZ UR-Racing WhiteLine A-M-A Exhaust OZ HKS Mishimoto™
モータースポーツが大好き Narita dog Fight! 成田ドッグファイト!___showoff imports

Uživatelský avatar
Almeragt
Příspěvky: 370
Registrován: 03 dub 2012, 14:50

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od Almeragt » 16 říj 2017, 11:41

RSteam píše: Počasie ma byt týždeň bez dažďa s min. teplotou 17°C takže tak :D
Velmi rad, ak budem moct... Skoda ze hlasia, ze ma v nedelu prsat. V sobotu mozem len rano - a to byva dost aut. Cez tyzden teoreticky mozem taktiez, ale rovnaky problem - nema zmysel Pezinska Baba za hustej premavky. Su vsak miesta, kde sa da. Ked tak cez SZ alebo email...

Uživatelský avatar
RSteam
Příspěvky: 229
Registrován: 01 kvě 2009, 02:24
Bydliště: SK

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od RSteam » 16 říj 2017, 12:15

okrem stredy a štvrtku môžem v podstate hocikedy, ľudia z okolia ba sa rýchlo dohodnú, skôr je to na Libas-ovi a chalanov z cz či chcú dôjsť pozrieť "nech sa za tebou nechodí po jednom ako doktorovi do ambulancie" a sú miesta kde je minimálna premávka s hladkým asfaltom a dá sa pokeckať, previezť tam a späť.... Takže Libas tento týždeň je pekne teplo tak šup šup konaj-vymýšľaj :D
Toyota Corolla TS DGR XYZ UR-Racing WhiteLine A-M-A Exhaust OZ HKS Mishimoto™
モータースポーツが大好き Narita dog Fight! 成田ドッグファイト!___showoff imports

majo320
Příspěvky: 1
Registrován: 13 led 2014, 18:52

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od majo320 » 18 říj 2017, 10:00

Mato klobuk dole

Uživatelský avatar
blesk666
Příspěvky: 2467
Registrován: 18 bře 2008, 23:52

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od blesk666 » 29 říj 2017, 21:00

Na brzde si uz bol, ci uz az na jar?

Uživatelský avatar
Almeragt
Příspěvky: 370
Registrován: 03 dub 2012, 14:50

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od Almeragt » 30 říj 2017, 09:01

blesk666 píše:Na brzde si uz bol, ci uz az na jar?
este som nebol - termin bol dohodnuty na minuly tyzden, ale casovo mi to vôbec nevyslo a riesil som vymenu spojkového lanka, takze som musel zrusit. Ale je v plane este tento mesiac /ak vsetko vyjde, tak na buduci tyzden/, ak vsetko pojde, ako ma...

Uživatelský avatar
Almeragt
Příspěvky: 370
Registrován: 03 dub 2012, 14:50

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od Almeragt » 20 lis 2017, 10:27

pred zimou sa mi podarilo dostat na valcovu brzdu. Troska bola skoda, ze brzda bola sice na novo kalibrovana, ale dlho ziadne auto nebrzdili... Brzdenie teda neslo tak lahko /prve merania vôbec nevysli/, panovi Frantovi chvilku trvalo, nez si zvykol na "tahanie" volantu samosvorom a na radenie :smt001 . Brzda mala troska problem s tym, ze motor ide velmi rychlo do otacok, ale nakoniec sa zadarilo a zmerali sme. Zatial sme skoncili takto: 246 PS, 223 NM
meranie na brzde 09.11.17-2.jpeg
meranie na brzde 09.11.17.jpeg
jedno kratke video s p. Frantom - bohuzial len z telefonu, nebol cas...:
https://www.youtube.com/watch?v=4B91vX6xKhc

Uživatelský avatar
RSteam
Příspěvky: 229
Registrován: 01 kvě 2009, 02:24
Bydliště: SK

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od RSteam » 20 lis 2017, 11:59

Pekne pekne predpoklady sa potvrdili, že tam bude cca 250 )))) :smt023
Toyota Corolla TS DGR XYZ UR-Racing WhiteLine A-M-A Exhaust OZ HKS Mishimoto™
モータースポーツが大好き Narita dog Fight! 成田ドッグファイト!___showoff imports

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 406
Registrován: 12 zář 2013, 22:08
Kontaktovat uživatele:

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od JRD McLAREN » 20 lis 2017, 20:33

pozeram, ze podobne jak to moje...
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
blesk666
Příspěvky: 2467
Registrován: 18 bře 2008, 23:52

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od blesk666 » 20 lis 2017, 21:16

Ukazkovy priebeh a paradne hodnoty. Ukazkovy v tom ze krivka vykonu ma skoro presnu priamoumernost s narastajucimi otackami - teda to ze ide prakticky rovno hore bez prepadov. Taktiez to ze je tam dostatocna monentova pruznost (rozdiel v akych otackach dosahuje maximalny vykon a maximalny krutak a je dostatocne “siriky” aby po preradeni hore cca v otackach najvyssieho vykonu, tak otacky klesnu cca do oblasti otacok maximalneho krutaku). Takze gratlujem k zvolenemu setupu a zdraviu motora a Raddymu opat raz poklona k spickovemu a pritom viem ze pre motor bezpecnemu naladeniu.
Inak som cca ored tyzdnom auto videl nazivo a musim povedat, aj pri svojej az chorobnej posadnutosti detajlami, ze mi spadla brada. Auto je do detajlov kompletne perfektne postavene. Dostala ma jednak natolko spickove prevedenie karbonovych dielov, ze kto nevie ani ho nenapadne ze to neni original diel. Jednak repas povodnych dielov je bezchybny. Lakovanie spickove, disky nazivo posobia vyborne zladene s autom. Velka parada su makrolonove okna. Takto fantasticke kusky som este nevidel. Vyzeraju ako original skla. Predne bocne sby sa pri stahovani neposkriabali maju specialnu priplatkovu upravu proti poskriaoaniu. Motorovy priestor je rovnako chutovka, pohlad zospodu je ako u noveho auta...
Fakt klobuk dole. Cakal som ze to bude pecka, ale je to este lepsie. Uz len sa na jar zviezt

Uživatelský avatar
BMarcellus
Příspěvky: 257
Registrován: 08 dub 2012, 23:25
Bydliště: Karlovarsko

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od BMarcellus » 21 lis 2017, 08:09

Že je Maťo příliš skromný vím,stejně jako to,že nechá na autě pracovat jen odborníky,takže díky za report a každá zmíňka o Almeře ´´RS´´ je víc a víc fascinující. Je to majstrštik ... stavět auto na zábavu s přístupem jak k cenným sběratelským vozům! :-)
Hobby: ALMERA N15 GTi SR20DE Squadra Volante // DGR performance suspension
Daily: Corolla E12 1.6 VVT-i Sol

Uživatelský avatar
Almeragt
Příspěvky: 370
Registrován: 03 dub 2012, 14:50

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od Almeragt » 21 lis 2017, 09:19

diky moc! Vilo, som rad ze sa pacilo. Viem ze si detailista, takze ak sa odvedena praca paci tebe, tak je to spravene dobre. Verim ze sa nam na jar podari casovo zladit a povozim ta. Je to fak zabava :wink: . Este sa stym musim naucit poriadne jazdit ...
Cielom bolo postavit auto, ktore bude na pohlad stale Almera, ale zamerane vyrazne na funkcnost. To sa myslim podarilo...
Tento rok nam uz bohuzial vela casu nezostalo. Pred "zazimovanim" auta sa mi podarilo par krat pojazdit a poskusat - najazdil som cca 800-1000 km. Zapracovali sme este na par detailoch - vymenili spojkove lanko, lebo nove, ktore sme osadili bolo velmi dlhe a "strajkoval" spojkovy pedal. Roman spravil z karbónových platov oblozenie vnútorných blatnikov namiesto tapecov a zadnych dveri. Podarilo sa nam "spojazdnit" knock analyser. Cez zimu ma caka vybrat prevodovku a poslat ku kontrole + dat prenastavit diferencial. Sucasne nastavenie vôbec nevyhovuje, potrebujeme znizit predpatie, lebo s autom nejde zatacat. Ostatne vyzera byt vsetko v poriadku, takze prebehne len nejaka kontrola a kozmetika... Motor nezerie ani kvapku oleja, vsetko funguje ako ma, tak hadam to tak vydrzi co najdlhsie

Uživatelský avatar
RSteam
Příspěvky: 229
Registrován: 01 kvě 2009, 02:24
Bydliště: SK

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od RSteam » 21 lis 2017, 12:24

Presne ako blesk píše, ten krútiaci moment medzi 6000-9000rpm sen každej atmosféry :D ...... a môžem potvrdiť karosárske diely prevedenie ako oem vrátane okien
Toyota Corolla TS DGR XYZ UR-Racing WhiteLine A-M-A Exhaust OZ HKS Mishimoto™
モータースポーツが大好き Narita dog Fight! 成田ドッグファイト!___showoff imports

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 406
Registrován: 12 zář 2013, 22:08
Kontaktovat uživatele:

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od JRD McLAREN » 21 lis 2017, 12:37

..je zle ked ho mam medzi 4000-8000 (cez 200Nm)..?? :mrgreen:
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

raddy
Příspěvky: 147
Registrován: 04 led 2014, 19:59

Re: almeragt - Nissan Almera GTi

Příspěvek od raddy » 21 lis 2017, 22:45

ale urcite to nie je zle, ak sa zoberie do uvahy ze krutiaci moment este ziadne auto nepohol z miesta a bez informacie o odstupnovani prevodov to nic nepovie, ale zle to urcite nie je, preco by aj

Odpovědět