Soichi - Mazda RX-8 a MX-5 Cup

predstavte svoje auto ostatnim!

Moderátoři: Amigo, riderhenry

Odpovědět
Uživatelský avatar
Soichi
Příspěvky: 271
Registrován: 05 bře 2012, 19:30
Kontaktovat uživatele:

Soichi - Mazda RX-8 a MX-5 Cup

Příspěvek od Soichi » 06 bře 2012, 22:39

Ahoj, tu na fore som novy. Najlepsie bude predstavit sa cez moje auto. Je to Mazda RX-8 r.v. 2003 vo farbe Lightning Yellow. Auto som kupil v roku 2009. Rozhodoval som sa medzi par autami, konkretne Integra, Impreza, Celica, na RX-8 som vobec nemyslel, pretoze som predpokladal, ze bude moc draha aj ked sa mi vzdy pacila. Ale nebola, tym padom bolo rozhodnutie jasne, ide sa do RX-8. Po par jazdach v roznych osminach som sa rozhodol pre tuto zltu. Je to silnejsia verzia, takze ma vsetky tie fajnove vecicky ako samosvor, karbonovy kardan, sestkvalt atd. No ale sportak neni od toho, aby sa s nim jazdilo len ked je pekne. Imho sportak ma jazdit, takze som zacal s autoslalomom, potom sa pridali aj amaterske kopce a nakoniec time attack.

Upravy:
-pancierove brzdove hadice a spojkova hadica
-Racing Beat pridavne budiky
-OZ Allegrerita disky (nove na tuto sezonu)
-Magnecor svieckove kable

Plany:
-Racing Beat stabilizatory
-poriadny podvozok (najlepsie KW, ked uz DG-5 je tak mrte drahy)
-Racing Beat Revi sanie
-Racing Beat zvody a vyfuk

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Soichi dne 17 čer 2018, 14:56, celkem upraveno 1 x.
'03 Mazda RX-8
'90 Mazda MX-5 Cup

Uživatelský avatar
MeTaN
Příspěvky: 2021
Registrován: 05 říj 2009, 09:32
Bydliště: Ostrava

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od MeTaN » 06 bře 2012, 23:12

moooc pekne, vitam te a chvalim za vyber :) mnoho lidi by hrablo asi vsude jinde, jen ne do rexika.
a pouzivas ho myslim na to, co mu jde nejlepe...
93´Rx-7 FD

Uživatelský avatar
marko daytona11
Příspěvky: 78
Registrován: 15 srp 2011, 21:59
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od marko daytona11 » 06 bře 2012, 23:56

Cus :smt006 Velmi pekne. Ta zlta je dost zaujimava a neobicajna. Ja mam ciernu metlu (obicaj) :D Tak snad sa vsetci rxkari stretneme na nejakom zraze :smt003 PS: dobre zaberi!
DAYTONA racing
Obrázek

malakai
Příspěvky: 265
Registrován: 15 zář 2011, 10:49

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od malakai » 07 bře 2012, 07:52

Moc pekne auto.Ta barva je exkluzivni a tomu autu moc slusi.

Uživatelský avatar
Lubosh
Příspěvky: 351
Registrován: 09 pro 2008, 11:12
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od Lubosh » 07 bře 2012, 09:13

Á, další rotačák :-) vítej
GXE10

LastV8
Příspěvky: 607
Registrován: 01 říj 2009, 09:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od LastV8 » 07 bře 2012, 11:24

no jasne, ja uz som ju viac krat videl na ringu...parada...
daily and fun: 10' Mazda 3 MPS II BL

exfun:
07' Honda Civic Si
01' Mazda MX-5 NBFL 1.8 Sportive
96' Subaru Impreza GT
99' Honda Prelude 2.2 VTI-S 4WS

http://revrats.sk/
https://www.facebook.com/revrats/

Uživatelský avatar
marek.dh
Příspěvky: 303
Registrován: 31 črc 2011, 19:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od marek.dh » 07 bře 2012, 13:04

Ahoj, super auto v parádní barvě. A taky ho používáš správně :D
3 MPS - viewtopic.php?f=6&t=4914
CTR ep3 - viewtopic.php?f=6&t=3303 - prodáno
ITR track - viewtopic.php?f=6&t=3974
R.S.Progress - Racing Support / Promo & společenské akce
http://www.facebook.com/RSProgress

Uživatelský avatar
theodorik
Příspěvky: 275
Registrován: 13 pro 2010, 13:28
Bydliště: Zlín/Olomouc

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od theodorik » 07 bře 2012, 17:13

krásné auto v zajímavé barvě, a ta výměna disků mu pomůže jako sůl :twisted:
Mazda MX-3 V6 prodáno...
Mazda MX-5 1,8 NBFL

Uživatelský avatar
Soichi
Příspěvky: 271
Registrován: 05 bře 2012, 19:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od Soichi » 07 bře 2012, 20:27

OZ-ty tam supnem cez vikend, takze potom dam aj dalsie fotky. Ale uz teraz v garazi vypadaju bohovsky :D disky v garazi
'03 Mazda RX-8
'90 Mazda MX-5 Cup

Uživatelský avatar
Lubosh
Příspěvky: 351
Registrován: 09 pro 2008, 11:12
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od Lubosh » 07 bře 2012, 21:39

vypadají fakt pěkně, autu budou slušet
GXE10

Uživatelský avatar
jagy
Příspěvky: 2932
Registrován: 06 bře 2008, 20:22

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od jagy » 07 bře 2012, 22:03

Libi se mi predevsim spravne uzivani auta. :wink: A nove kola vypadaji skvele, jen tak dal.
Jedetoshop.cz | Facebook | Instagram | Staň se fanouškem!
GR Yaris

Uživatelský avatar
Pallas
Příspěvky: 519
Registrován: 06 úno 2010, 14:15
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od Pallas » 07 bře 2012, 22:19

Diky za kazdy dalsi rotor, jen houst :-) Tak at kocka dlouho rotuje.
Palec nahoru za autoslalom/vrchy - je dobre, kdyz jsou Mazdy videt! Ja bych to taky nekdy zkusil, ale pri sve vysce mam velke pochybnosti o tom, ze bych se vesel v prilbe do auta a nejsem pripraven na vymenu sedacky, coz by mi mohlo uvolnit trochu mista nad hlavou :-)
Tak treba nekdy (aspon) v Brne...
'06 Mazda '餓小猫' RX-8 SE

Uživatelský avatar
riderhenry
Příspěvky: 2452
Registrován: 13 úno 2008, 20:01
Bydliště: Kanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od riderhenry » 07 bře 2012, 23:48

Krasna barva, zavidim! :wink:
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.

Uživatelský avatar
blesk666
Příspěvky: 2467
Registrován: 18 bře 2008, 23:52

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od blesk666 » 08 bře 2012, 01:51

skvele, som rad ze je tu dalsi clovek co s autom chodi aj jazdit na okruh a zo Slovenska. Vyborny vyber kolies aj pneu

petan_250
Příspěvky: 1038
Registrován: 23 led 2010, 15:45

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od petan_250 » 08 bře 2012, 11:56

zdarec a vitaj, gratulace k moc peknemu srsanovi :D V posledni dobe se RX8 zde jen mnozi, diky za to :smt006

Co nejdele vysoke a stejne komprese ;)
Kdo je za nami? Kdo je pred nami? Tyto otazky blednou ve srovnani, kdo je v nas .... ?
Obrázek

Tmowe
Příspěvky: 170
Registrován: 06 dub 2011, 12:12
Bydliště: Litoměřice, Praha

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od Tmowe » 08 bře 2012, 14:29

ahoj a vítej, ať to dobře rotuje :) jinak po těchto kolech koukám už nějakou chvilku :) Počkám až je tam budeš mít abych to viděl :) Jinak já mám klasika červenou metlu :)

Uživatelský avatar
Pallas
Příspěvky: 519
Registrován: 06 úno 2010, 14:15
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od Pallas » 08 bře 2012, 15:32

Tmowe píše:ahoj a vítej, ať to dobře rotuje :) jinak po těchto kolech koukám už nějakou chvilku :) Počkám až je tam budeš mít abych to viděl :) Jinak já mám klasika červenou metlu :)
Tak to uz tu je celkem pekna sbirka barev: cerna, zluta, cervena a (tusim) 2x galaxy grey :-)
'06 Mazda '餓小猫' RX-8 SE

Uživatelský avatar
blesk666
Příspěvky: 2467
Registrován: 18 bře 2008, 23:52

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od blesk666 » 08 bře 2012, 16:40

Soichi celkom vie na co to auto ma:

http://soichiracing.blogspot.com/

malakai
Příspěvky: 265
Registrován: 15 zář 2011, 10:49

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od malakai » 08 bře 2012, 19:39

Soichi a jedes ted toho 17.3 na SKring?Moc rad bych se na Tve auto podival.

Uživatelský avatar
Soichi
Příspěvky: 271
Registrován: 05 bře 2012, 19:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od Soichi » 08 bře 2012, 19:48

Co sa tyka diskov, tak moja hlavna motivacia bola nizka vaha, farbu som neriesil. Nechcem robit reklamu, ale hentie OZ-ty su prakticky to najlahsie co sa da zohanat za celkom slusne peniaze. A ked je OZ dost dobre pre Ferrari, tak je dost dobre aj pre mna :D

edit: 17.3. pojdem, ale len pozret, jazdit nebudem. V nedelu 18.3. je na SKringu prvy pretek TDC a tam budem startovat.
'03 Mazda RX-8
'90 Mazda MX-5 Cup

Uživatelský avatar
marko daytona11
Příspěvky: 78
Registrován: 15 srp 2011, 21:59
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od marko daytona11 » 08 bře 2012, 21:10

Krasne video a este krasnejsie auto :smt006 http://www.youtube.com/watch?v=G2s0M4Ib ... r_embedded :twisted:
DAYTONA racing
Obrázek

Uživatelský avatar
Pallas
Příspěvky: 519
Registrován: 06 úno 2010, 14:15
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od Pallas » 08 bře 2012, 22:50

Soichi píše:Co sa tyka diskov, tak moja hlavna motivacia bola nizka vaha, farbu som neriesil. Nechcem robit reklamu, ale hentie OZ-ty su prakticky to najlahsie co sa da zohanat za celkom slusne peniaze. A ked je OZ dost dobre pre Ferrari, tak je dost dobre aj pre mna :D
Jsem na tom podobne, akorat jezdim Superleggery a Ultraleggery. V 18" neco malo pres 8kg neni vubec spatne. JDM mit nemusim - jeste bych tak "snesl" horcikove Mazdaspeedy, ale 1300 USD za 1 disk ma smysl pro zavodni tym, ne pro me...

Vidim, ze jsi si oblibil Racing Beat, ale co se vyfuku tyce, muzu doporucit modularni 3" system od Pettit Racing UK/Milltek, viz jeste walkthrough s mechanikem z Millteku.
Je to paradne udelane, nasouvaci spoje, s decat trubkou asi o 7kg lehci nez stock, trubka jde jednoduse swapnout za hi-flow cat od HJS. Na mym aute to zni asi takhle, pripadne trosku lepe slyset tady v 0:20, prutok vzduchu motorem se dost zlepsil, ale to bude z casti tim, ze momentalne mam cat ulozenej ve sklepe :-)

Jinak lidi co jezdej autox s RX-8 si velmi pochvalujou stabilizatory od Progressu, zacinaj na tuhosti Racing Beatu, ale jdou pritvrdit. K tomu typickky adjustable end links, bud z evo-r.net nebo od Agency Power. Plus jeste rozpery od mazdaspeedu, predni ma navic podperu pro brzdovej valec. To jsou tak veci co bych ja mel v planu predtim, nez bych sahl na podvozek.

Na REVi intake bych se pravdepodobne vykaslal, vzal bych jen ram air duct, svody urcite neuskodi pokud neplanujes turbo.

Urcite muzu doporucit BHR ignition a taky poridit AccessPort a nechat naladit od MazdaManiaca.
'06 Mazda '餓小猫' RX-8 SE

Uživatelský avatar
Soichi
Příspěvky: 271
Registrován: 05 bře 2012, 19:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od Soichi » 09 bře 2012, 20:56

Ja by som bral aj kompletku od RE Amemiya, ale nepodarilo sa mi najst ziadny europsky eshop, co by to dovazal.

Co som pozeral tak RB komplet vyfuk je oproti serii lahsi o asi 6kg, tiez je to 3" trubka. Navyse RB vyfuk pouziva Mazdatrix vo svojom time attackovom speciale, takze to nemoze byt zle. Rovnako ale aj Pettit Racing ma sportove historiu, takze je jasne ze to tiez bude dobry vyfuk. Ale o vykon mi teraz nejde, seriovy mi zatial staci.

Ked som porovnal stabilizatory od Progressu, tak sa mi zdaju rovnake ako tie od Agency Power. Nastavitelne ma uz aj RB :D Ak uz budem sahat na podvozok, tak pojde kompetka coilover aj stabilizatory.

Co sa tyka sania, tak mne sa paci jak je RB REVi urobene, nevyri sa to tam tak ako v seriovom airboxe a je to robene podobnym sposobom ako RE Amemiya Super Intake Box, akurat ze je to plastovy a nie karbonovy airbox. Ram Air Duct potom samozrejme k tomu.

Co sa tyka induciek, tak tie su teraz nove, takze este chvilu vydrzia, potom sa uvidi. Turbo osmine nehrozi, to je isto NA stroj a aj zostane.
'03 Mazda RX-8
'90 Mazda MX-5 Cup

Uživatelský avatar
Pallas
Příspěvky: 519
Registrován: 06 úno 2010, 14:15
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od Pallas » 09 bře 2012, 23:30

Soichi píše:Ja by som bral aj kompletku od RE Amemiya, ale nepodarilo sa mi najst ziadny europsky eshop, co by to dovazal.
Vzhledem k tomu, ze u RX-8 vesmes vykon omezuji exhaust porty (a nejvetsi zisk ve vyfukove casti dostanes odstranenim catu), tak si myslim, ze (nehorazne) penize za RE Amemiyu, FEED, Knight Sport, etc. jsou naprosto zbytecne. Usetrene penize je lepsi vlozit do AccessPortu :-) I svody maji relativne maly efekt, takze tam je mnohem rozumnejsi sahnout po RB.
Soichi píše:Co som pozeral tak RB komplet vyfuk je oproti serii lahsi o asi 6kg, tiez je to 3" trubka. Navyse RB vyfuk pouziva Mazdatrix vo svojom time attackovom speciale, takze to nemoze byt zle. Rovnako ale aj Pettit Racing ma sportove historiu, takze je jasne ze to tiez bude dobry vyfuk. Ale o vykon mi teraz nejde, seriovy mi zatial staci.
Nic proti Racing Beatu, naopak. I kdyz existuje Racing Beat Europe, coz zlepsuje dostupnost (ale taky prodrazuje nakup), tak ten od Pettitu/Millteku mi (nutno priznat) prijde vymakanejsi - nejde o koncovky, ale celkove reseni.
Soichi píše:Ked som porovnal stabilizatory od Progressu, tak sa mi zdaju rovnake ako tie od Agency Power. Nastavitelne ma uz aj RB :D Ak uz budem sahat na podvozok, tak pojde kompetka coilover aj stabilizatory.
End links jo, sway bars ne. AP sways jsou plne, progress dute. Ale tlumice a pruziny budou asi to posledni, na co budu sahat, protoze si myslim, ze nezkazit podvozek je u RX-8 tezke :-) Asi neni problem tam dat cokoliv tvrdeho na okruh, ale aby to fungovalo na okresky a v tvem pripade vrchy, to uz je IMHO vyssi divci. A kdyz jsem videl, jak na seriovem podvozku, brzdach a street gumach jel Dale Lomas svuj prvni fast lap na Nordschleife, tak si rikam, ze na podvozek je jeste hromada casu.
Soichi píše:Co sa tyka sania, tak mne sa paci jak je RB REVi urobene, nevyri sa to tam tak ako v seriovom airboxe a je to robene podobnym sposobom ako RE Amemiya Super Intake Box, akurat ze je to plastovy a nie karbonovy airbox. Ram Air Duct potom samozrejme k tomu.
Stock air box vubec neni spatny, to vireni je trochu hypoteticke a je otazka, jestli stejneho efektu clovek nedosahne obycejnoou K&N vlozkou, kdyz ten filtr co tam RB ma je taky K&N. Ten air duct na naporove sani a privod studenehu vzduchu IMHO prospeje motoru vic, jen se to hur ukazuje na dynu. Ale... your money, you call :-)
Soichi píše: sa tyka induciek, tak tie su teraz nove, takze este chvilu vydrzia, potom sa uvidi. Turbo osmine nehrozi, to je isto NA stroj a aj zostane.
Tak aspon nemas dilema :-)
'06 Mazda '餓小猫' RX-8 SE

Uživatelský avatar
Soichi
Příspěvky: 271
Registrován: 05 bře 2012, 19:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Soichi - Mazda RX-8

Příspěvek od Soichi » 10 bře 2012, 18:59

Nahodil som kolesa, pre tu srandu som ich porovnal z letnymi co som jazdil do teraz na tych chromovych diskoch a uspora je 4kg na koleso.
Přílohy
IMG_6099.jpg
'03 Mazda RX-8
'90 Mazda MX-5 Cup

Odpovědět